Bir Dünya Faydası Var!

Limonda bulunan yararlı maddelerin çok büyük bir bölümü kabuğunda yer almaktadır. Limon kabuğunun acımsı tadından dolayı insanların büyük bölümü yalnızca limonun suyunu kullanmakta, kalan kısmını çöpe atmaktadır. Bu durum da bu insanların limonun kabuğundaki yararlı maddelerden mahrum kalması anlamına gelmektedir. Limonun kabuğunda vücudun geneli için özellikle de eklem ağrıları için çok sayıda yararlı madde bulunuyor.

Limon kabuğundaki esans yağları iltihap sökücü özelliğe sahiptir. Bu özellik kan damarlarını rahatlatıp, ağrı hissinin önüne geçmektedir ayrıca eklem ağrılarını da büyük oranda azaltmaktadır yine sinir ağrılarını yok etmek için de limon kabuğu kullanılmaktadır.

Eklem Ağrıları Nasıl Tedavi Edilir?

Malzemeler

2 adet büyük organik limon
Doğal sızma zeytinyağı
Kapaklı bir kavanoz
Temiz sargı bezi
Hazırlanışı

Kavanozun içerisine limon kabuklarını koyun ve kabukları tamamen kapatacak kadar zeytinyağı ekleyin. Daha sonra kavanozu sıkı bir şekilde kapatın ve karışımı 2 hafta kadar bekletin.

2 haftanın ardından karışımı sargı bezinin üzerine dökün, ağrı hissettiğiniz bölgeye yerleştirin. Uyumadan önce bu tedaviyi uygulayarak eklem ağrılarınızı giderebilirsiniz.