Erdoğan’ın Talimatıyla 500 Market Açılıyor!

Aracısız bir şekilde ürünleri halka sunacak olan Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerin sayısının 500’e çıkarılacağı açıklandı. 2021 yılı sonuna kadar 500 marketin açılması hedefleniyor.Konu hakkında açıklama yapan Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, marketlerde satışa çıkarılacak olan ürünlerde aracıların minimize edileceğini ve böylece vatandaşlara uygun fiyattan ürünlerin satılacağını belirtti. 2020 yılında doğrudan çiftçilerden 2.5 milyar liralık ürün alındığını, 2021 yılında 3.7 milyar liralık ürün alımı yapılacağını söyledi.

Yüzde 10 Daha Ucuz

Genel Müdür Poyraz, Ankara’da 205’inci şubesini açan Tarım Kredi Kooperatifi Marketine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini, markette fiyatların piyasanın daha altına satılmasının bunda büyük etkisi olduğunu belirtti. Diğer marketlere göre ayçiçek yağının yüzde 10 daha ucuz satıldığını ifade etti.

Marketlerde hem üreticinin hem de tüketicini korunacağı şekilde fiyatlandırmalar olacağını dile getirdi. Büyükşehirlerde kapıdan kapıya doğrudan satış için ‘KoopGel’ isimli dijital platform kurma çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Genel Müdür Poyraz son olarak yıl sonuna kadar Türkiye genelinde 500 market açma hedeflerine emin adımlarla yürüdüklerini ifade etti.