96 yaşında koronavirüsü yendi. Sırrını açıkladı

Süt ürünlerini eksik etmem, balı, pekmezi hergün tüketirim, bunlar bana şifa oldu” dedi. Ardeşen ilçesinde Fatma Okutan’ın arkasından da kr-onik rahatsızlığı bulunan Hamdi Okutan da K-1-9e yakalandı. Okutan, tedavisinin ardından evde k-a-rantinaya alındı. 10 gün k-a-rantinada kalan Okutan, sağlığına kavuştu.”

SÜT, BAL VE PEKMEZ BANA ŞİFA OLDU” Tedavi sürecini anlatan Hamdi Okutan, “İştahım gitti, yediklerimden tat alamadım, halsizleştim. Bu h-astalık artık herkezin başına gelecek, bir tek bana özel bir durum değil. O yüzden çok dikkatli davranılması gerekmektedir. Yaşım ilerledi ama havalar güzel bir hayli bağ bahçeden geri gelmem devamlı iş yaparım, ben oturursam h-asta olurum. Süt ürünlerini eksik etmem, balı, pekmezi hergün tüketirim, bunlar bana şifa oldu. Bu yaşıma kadar 12 ameliyat geçirdim, K-1-9 da olmasam eksik kalırdı. Herkes konulan kurallara uysun, birbirinden uzaklaşsın, atlatacağız inşallah” dedi.

SÜT ÜRÜNLERİ ONU DİNÇ VE ENERJİK TUTUYOR” Fatma Okutan da, “H-astalık süresince babamdan çok endişelendik, hep dikkat ediyorduk ama biz de h-asta olduk. Önce bende bazı belirtiler olmaya başladı, testimi oldum, p-ozitif çıktım. Birkaç gün sonra da babamı test ettirdik, o da p-ozitif çıktı. Babam yaşlı, h-astalıkları vardı. 2 sene önce de c-iğerleri ile alakalı sorun yaşanmıştı o yüzden çok korktuk Ama çok şükür bir sıkıntı yaşamadık, ben de o da hafif atlattık. Babamın ilerlemiş yaşına rağmen bu kadar dinç olmasını çocukluğundan beri düzenli tükettiği süt ürünlerine bağlıyorum. Bence süt ürünleri onu dinç ve enerjik tutuyor” ifadelerini kullandı.