Dolu’nun Vurduğu Arabalar Sanayiye Akın Etti!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yağan dolu yağmuru galericileri gafil avlamıştı. Araçlarını yorgan ve yastıklarla korumaya çalışan galeri sahiplerinin çabaları boşa gitti. Araçlarının hasar almasına engel olamayan araç sahipleri sanayinin yolunu tuttu. Dolunun ceviz büyüklüğünde olmasından sonra araçlarda ciddi hasarlar oluştu.

Özellikle göçük oluşan araçlarda boyasız göçük düzeltme işlemi yapılan yerlerde yoğunluk oluştu. 2017 yılında da bu şekilde bir dolu yağmıştı. Sanayi çalışanlarının söylediklerine göre 2017 yılında yaşanan doluda daha çok araç daha büyük hasarlar ile sanayiye gelmişti. Bu sene gerçekleşen doluda daha az hasar olduğunu belirttiler.

Araçların kaskosunun olması büyük avantaj! Kaskolu araçların onarımını kasko şirketleri karşıladığı için galericiler çok büyük zararlardan kurtuldular. 100e yakın aracın sırada olduğu bir otomobil tamircisinde durum oldukça kötüydü. Araç onarmaları bin liradan başlıyor. Araç sahiplerinin oldukça büyük zarar ettiği bu olaylardan sonra ise hava şartlarını daha da çok takip edecekleri kesinleşti.